19 Nisan 2013 Cuma

ÖZÜR DİLEMENİN ÖNEMİ


                                                 ÖZÜR DİLEMENİN ÖNEMİ

   Şu hayatta birilerini üzmek çok kolay iştir.Hele hele size değer veriyorsa ve sizi seviyorsa.Herkes birbirini üzebilir ben üzemez demiyorum ama özür dilemeyi bilmeliyiz.

   Örneğin bir öğretmenimizi kırdık,üzdük ben öğretmenlerimi çok severim öğretmenlerimize değer vermeliyiz eğer onları üzersek özür dilemeliyiz.Mesela annemizi üzdük diyelim hangi insan annesini üzmek isterki ? Cennet annelerin ayaklarının altındadır demişler o annemiz bizi dokuz ay karnında taşıyor ve biz onu üzüyoruz bence çok kötü olur.Hangi oğul annesiyle,babasıyla,kardeşiyle küs kalır ?Böyle durumlarda özür dilemeliyiz büyüklerimize saygı göstermeliyiz.Bu Dünya'da saygı sevgi olmasa insanlıkta kalmaz zaten her tarafta hırsızlar kötü kalpliler dolanır.Birini üzerseniz özür dileyin bir oh çekersiniz kötülükler kaybolur mutlu olursunuz emin olun karşınızdaki kişi sizi affedecektir ve oda mutlu olacaktır.

  Özür dilemenin önemini birazcık anlatabildiysem çok mutlu olurum herkes birbirini sevsin kırmasın böyle daha güzel olur dimi ? Arada küçük tartışmalar olsa bile özür dileyin emin olun karşınızdaki kişide sizden özür dileyecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder